Predsjednik Milanović odlazi u službeni posjet Švicarskoj Konfederaciji tijekom kojega će obići i Centar za nuklearnu fiziku (CERN)

05. travnja 2022.
16:00

Na poziv predsjednika Švicarske Konfederacije Ignazia Cassisa, predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović sa suprugom Sanjom Musić Milanović boravit će u službenom posjetu Švicarskoj Konfederaciji u srijedu i četvrtak, 6. i 7. travnja 2022. godine.

Dvodnevni službeni posjet Švicarskoj Konfederaciji predsjednik Milanović započet će u srijedu, 6. travnja u Ženevi susretom s Hrvatima koji žive i rade u Švicarskoj Konfederaciji.

Ceremonijom svečanog dočeka ispred katedrale „Saint Pierre Genève“ u Ženevi, u četvrtak 7. travnja, započet će bilateralni dio službenog posjeta. Predsjednik Milanović i predsjednik Švicarske Konfederacije Ignazio Cassia održat će tête-á-tête susret u gradskoj palači „Hotel de Sellon“. Nakon bilateralnog sastanka, predsjednici Milanović i Cassia posjetit će Sveučilište u Ženevi gdje će obojica sudjelovati na panel raspravi na temu „Izazovi sigurnosti u Europi i švicarska neutralnost“.

Istog dana, predsjednik Milanović posjetit će Centar za nuklearnu fiziku (CERN) u mjestu Cessy. U Centru za nuklearnu fiziku predsjednik Milanović susrest će se s vodstvom CERN-a te obići podzemno eksperimentalno područje. Službeni posjet Švicarskoj Konfederaciji predsjednik Milanović završit će susretom s hrvatskim znanstvenicima, istraživačima i studentima koji rade u Centru za nuklearnu fiziku.